  • AP2125KC-2.5TRE1
AP2125KC-2.5TRE1
advertisement
Manufacturer No:
AP2125KC-2.5TRE1
HK JDW NO:
233-AP2125KC-2.5TRE1
Package:
SC-82
Datasheet:
AP2125KC-2.5TRE1
Description:
Enable Fixed PMIC SC-82
Quantity:
In Stock : 3071
Step5Bar-code shipping tag
AP2125KC-2.5TRE1
  • Package / Case
    SC-82
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Part Status
    Obsolete
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Voltage
    2.5V
  • Current - Output
    300mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    90μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.3V @ 300mA
  • PSRR
    65dB (100Hz ~ 1kHz)
  • Dropout Voltage
    200mV