  • AP2114H-2.5TRG1
AP2114H-2.5TRG1
advertisement
Manufacturer No:
AP2114H-2.5TRG1
HK JDW NO:
233-AP2114H-2.5TRG1
Package:
TO-261-4, TO-261AA
Datasheet:
AP2114H-2.5TRG1
Description:
Fixed PMIC TO-261-4, TO-261AA
Quantity:
In Stock : 3182
Step5Bar-code shipping tag
AP2114H-2.5TRG1
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Package / Case
    TO-261-4, TO-261AA
  • Number of Pins
    3
  • Supplier Device Package
    SOT-223
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Input (Max)
    6V
  • Output Voltage
    2.5V
  • Current - Output
    1A
  • Quiescent Current
    80μA
  • Accuracy
    1.5 %
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    2.5V
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Current - Quiescent (Iq)
    80μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.75V @ 1A
  • Max Input Voltage
    6V
  • PSRR
    65dB (100Hz ~ 1kHz)
  • Dropout Voltage
    450mV