  • AMCV-1812H-650-T
AMCV-1812H-650-T
advertisement
Manufacturer No:
AMCV-1812H-650-T
HK JDW NO:
5-AMCV-1812H-650-T
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
AMCV-1812H-650-T
Description:
VARISTOR 82V 600A 1812
Step5Bar-code shipping tag
AMCV-1812H-650-T
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA
  • Capacitance
    500pF
  • Voltage - Rated DC
    65V
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Voltage
    65V
  • Max Voltage Rating (AC)
    50V
  • Max Voltage Rating (DC)
    65V
  • Clamping Voltage
    140V
  • Max Surge Current
    600A
  • Capacitance @ Frequency
    600pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    91V
  • Energy
    4.0J
  • Varistor Voltage (Min)
    73V
  • Varistor Voltage
    82V
  • Width
    3.2mm