  • AMCV-1210H-220-T
AMCV-1210H-220-T
advertisement
Manufacturer No:
AMCV-1210H-220-T
HK JDW NO:
5-AMCV-1210H-220-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
AMCV-1210H-220-T
Description:
Varistors 1100pF, 30V Ip=400A
Step5Bar-code shipping tag
AMCV-1210H-220-T
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA
  • Capacitance
    1.1nF
  • Voltage - Rated DC
    22V
  • Voltage - Rated AC
    15.6V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Voltage
    22V
  • Max Voltage Rating (AC)
    15.6V
  • Max Voltage Rating (DC)
    22V
  • Clamping Voltage
    45V
  • Max Surge Current
    400A
  • Capacitance @ Frequency
    1100pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    34V
  • Energy
    1.7J
  • Varistor Voltage (Min)
    26V
  • Varistor Voltage
    30V
  • Width
    2.5mm