  • AMCV-1210H-600-T
AMCV-1210H-600-T
advertisement
Manufacturer No:
AMCV-1210H-600-T
HK JDW NO:
5-AMCV-1210H-600-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
AMCV-1210H-600-T
Step5Bar-code shipping tag
AMCV-1210H-600-T
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C TA
  • Capacitance
    450pF
  • Voltage - Rated DC
    60V
  • Voltage - Rated AC
    46V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Voltage
    60V
  • Max Voltage Rating (AC)
    46V
  • Max Voltage Rating (DC)
    60V
  • Clamping Voltage
    130V
  • Max Surge Current
    300A
  • Capacitance @ Frequency
    450pF @ 1kHz
  • Varistor Voltage (Max)
    83V
  • Energy
    2.3J
  • Varistor Voltage (Min)
    69V
  • Varistor Voltage
    76V
  • Width
    2.5mm