  • AFK226M80F24T-F
AFK226M80F24T-F
advertisement
Manufacturer No:
AFK226M80F24T-F
HK JDW NO:
192-AFK226M80F24T-F
Datasheet:
AFK226M80F24T-F
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 80V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AFK226M80F24T-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    FLAT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Surface Mount Land Size
    0.327Lx0.394W 8.30mmx10.00mm
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e6
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Bismuth (Sn/Bi)
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    80V
  • Packing Method
    TR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.3Ohm @ 100kHz
  • Size Code
    3933
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.0176mA
  • Ripple Current
    97.5mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.08
  • Impedance
    1.3Ohm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    97.5mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    130mA @ 100kHz
  • Ripple Current (AC)
    130mA
  • Diameter
    8mm
  • Height
    10.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Length
    10mm
  • Width
    8.3mm