  • ABM3B-13.000MHZ-B2-T
ABM3B-13.000MHZ-B2-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM3B-13.000MHZ-B2-T
HK JDW NO:
5-ABM3B-13.000MHZ-B2-T
Description:
CRYSTAL 13.0000MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABM3B-13.000MHZ-B2-T
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    0.002%
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Depth
    3.2mm
  • Frequency
    13MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    70Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Accuracy
    0.002 %
  • Series Resistance
    70Ohm
  • Height
    1.0922mm
  • Height Seated (Max)
    0.043 1.10mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.2mm