  • ABM7-25.000MHZ-D2Y-T
ABM7-25.000MHZ-D2Y-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM7-25.000MHZ-D2Y-T
HK JDW NO:
5-ABM7-25.000MHZ-D2Y-T
Description:
ABRACON - ABM7-25.000MHZ-D2Y-T - Crystal, 25 MHz, SMD, 6mm x 3.5mm, 30 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABM7 Series
Description:
The ABM7-25.000MHZ-D2Y-T is a surface mount crystal from Abracon. It has a frequency of 25 MHz and a package size of 6mm x 3.5mm. It has a frequency tolerance of 30 ppm and a load capacitance of 18 pF. It also has a temperature stability of 20 ppm and is part of the ABM7 series.
Features:
• Frequency: 25 MHz
• Package size: 6mm x 3.5mm
• Frequency tolerance: 30 ppm
• Load capacitance: 18 pF
• Temperature stability: 20 ppm
• Part of the ABM7 series
Applications:
The ABM7-25.000MHZ-D2Y-T is suitable for use in a variety of applications, including:
• Telecommunications
• Automotive
• Industrial
• Medical
• Consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
ABM7-25.000MHZ-D2Y-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
  • Tolerance
    0.002%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Depth
    3.5mm
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Series Resistance
    50Ohm
  • Height
    1.397mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.3mm