  • ABM8-25.000MHZ-B2-T
ABM8-25.000MHZ-B2-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM8-25.000MHZ-B2-T
HK JDW NO:
5-ABM8-25.000MHZ-B2-T
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABM8-25.000MHZ-B2-T
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ABM8
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    0.002%
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Composition
    Ceramic
  • Depth
    2.5mm
  • Frequency
    25MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Series Resistance
    50Ohm
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm