  • ABM7-16.000MHZ-D2Y-T
ABM7-16.000MHZ-D2Y-T
advertisement
Manufacturer No:
ABM7-16.000MHZ-D2Y-T
HK JDW NO:
5-ABM7-16.000MHZ-D2Y-T
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
ABM7-16.000MHZ-D2Y-T
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
  • Tolerance
    0.002%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    no
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - electroplated
  • Composition
    Ceramic
  • Additional Feature
    AT-CUT CRYSTAL; TAPE AND REEL
  • HTS Code
  • Depth
    3.5mm
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Operating Frequency
    16MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±20ppm
  • Drive Level
    10 μW
  • Height
    1.397mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.40mm