  • A122M15X7RK5UAA
A122M15X7RK5UAA
advertisement
Manufacturer No:
A122M15X7RK5UAA
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-A122M15X7RK5UAA
Package:
Axial
Datasheet:
A122M15X7RK5UAA
Description:
A 1200pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
A122M15X7RK5UAA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Series
    A
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1200pF
  • Dielectric
    X7R
  • Lead Style
    Straight
  • Length
    3.81mm