  • A102K15C0GF5UAA
A102K15C0GF5UAA
advertisement
Manufacturer No:
A102K15C0GF5UAA
HK JDW NO:
886-A102K15C0GF5UAA
Datasheet:
A102K15C0GF5UAA
Description:
A 1000pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
A102K15C0GF5UAA
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    3.8mm