  • 830A0063-03
830A0063-03
advertisement
Manufacturer No:
830A0063-03
Manufacturer:
Tamura
HK JDW NO:
773-830A0063-03
Package:
Datasheet:
Description:
GLOVE, POLYAMIDE, L/FREE, PU, SIZE 6 - More Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
830A0063-03
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Plug-In
  • Published
    1999
  • Series
    830A
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Screw
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Approval Agency
    UL; CSA
  • Max Output Current
    1.25A
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Output Current
    1.25A
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Output Power
    20W
  • Voltage - Output
    16VAC