  • WAU120-1000T-S
WAU120-1000T-S
advertisement
Manufacturer No:
WAU120-1000T-S
HK JDW NO:
814-WAU120-1000T-S
Package:
Datasheet:
WAU120-1000T-S
Description:
AC/AC WALL MNT ADAPTER 12V 1A
Step5Bar-code shipping tag
WAU120-1000T-S
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    1.89Lx2.36W x 3.15 H 48.0mmx60.0mmx80.0mm
  • Power (Watts)
    12W
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Voltage - Output
    12VAC
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Screw Terminal
  • No Load Power Consumption
    210mW Max