  • DPA120100-P12-TC
DPA120100-P12-TC
advertisement
Manufacturer No:
DPA120100-P12-TC
HK JDW NO:
193-DPA120100-P12-TC
Description:
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Step5Bar-code shipping tag
DPA120100-P12-TC
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Frequency
    60Hz
  • Max Output Current
    1A
  • Voltage - Input
    120VAC
  • Output Current
    1A
  • Output Power
    12W
  • Voltage - Output
    12VAC
  • Output Connector
    Barrel Plug, 0.7mm I.D. x 2.35mm O.D. x 9.5mm
  • Height
    72.6mm
  • Length
    45mm
  • Width
    55.6mm