  • 79RC32K438-233BBI
79RC32K438-233BBI
advertisement
Manufacturer No:
79RC32K438-233BBI
HK JDW NO:
378-79RC32K438-233BBI
Package:
BGA
Datasheet:
79RC32K438-233BBI
Description:
Microprocessor 416-Pin 233MHz BGA
Quantity:
In Stock : 12820
Step5Bar-code shipping tag
79RC32K438-233BBI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    BGA
  • Number of Pins
    416
  • Published
    1999
  • Part Status
    Discontinued
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    233MHz
  • Operating Supply Voltage
    1.2V
  • Max Supply Voltage
    1.3V
  • Min Supply Voltage
    1.1V
  • Frequency (Max)
    233MHz
  • Data Bus Width
    32b
  • Number of Cores
    1
  • Length
    27mm
  • Width
    27mm
  • Thickness
    2.23mm