  • 79RC32H435-350BCI
79RC32H435-350BCI
advertisement
Manufacturer No:
79RC32H435-350BCI
HK JDW NO:
378-79RC32H435-350BCI
Package:
Datasheet:
Description:
1mm 1.22.53.3V 32-bit Microprocessor 1.2V
Quantity:
In Stock : 6488
Step5Bar-code shipping tag
79RC32H435-350BCI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Terminals
    256
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • ECCN Code
    3A001.A.3
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Additional Feature
    ALSO REQUIRES 3.3V SUPPLY
  • HTS Code
  • Subcategory
    Microprocessors
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    20
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B256
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    1.3V
  • Power Supplies
    1.22.53.3V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.1V
  • Speed
    350 MHz
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROPROCESSOR
  • Clock Frequency
    125MHz
  • Bit Size
    32
  • Address Bus Width
    32
  • Boundary Scan
    YES
  • Low Power Mode
  • External Data Bus Width
  • Format
    FIXED POINT
  • Integrated Cache
  • Length
    17mm
  • Height Seated (Max)
    1.7mm
  • Width
    17mm