79RC32H434-266BCG
79RC32H434-266BCG
378-79RC32H434-266BCG
32-bit Microprocessor 256-Pin 266MHz 1.2V
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
79RC32H434-266BCG Overview
It is a MICROPROCESSOR, RISC in terms of uPs/uCs/Peripheral ICs. The total number of terminations is 256. Turning on and running the embedded microprocessor with a 1.2V voltage supply should be possible. It is an architecture with 32 bits. There is 266MHz frequency set for the CPU. To learn about the functions of the pins 256 please refer to their datasheets. The size of data Bus of the CPU is based on 32b-bit system. Using the microprocessor in an environment above 70°C is not recommended. An injection of 256 pins is performed inside the body of the micro processor. 1 cores are present in this processor. The top frequency of the CPU is expected to reach 266MHz.