  • 72V36100L6BB
72V36100L6BB
advertisement
Manufacturer No:
72V36100L6BB
HK JDW NO:
668-72V36100L6BB
Package:
144-BGA
Datasheet:
72V36100L6BB
Description:
72V36100 FIFO memory IC 72V Series 2.25M 64K x 36 4ns
Step5Bar-code shipping tag
72V36100L6BB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    144-BGA
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    72V
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply
    3.15V~3.45V
  • Base Part Number
    72V36100
  • Function
    Synchronous
  • Current - Supply (Max)
    40mA
  • Memory Size
    2.25M 64K x 36
  • Access Time
    4ns
  • Data Rate
    166MHz