  • 72V273L6PFG8
72V273L6PFG8
advertisement
Manufacturer No:
72V273L6PFG8
HK JDW NO:
668-72V273L6PFG8
Package:
80-LQFP
Datasheet:
Description:
FIFO memory IC 72V Series 288K 16K x 18 32K x 9 4ns
Step5Bar-code shipping tag
72V273L6PFG8
  • Package / Case
    80-LQFP
  • Operating Temperature
    0°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    72V
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Supply
    3.15V~3.45V
  • Current - Supply (Max)
    35mA
  • Memory Size
    288K 16K x 18 32K x 9
  • Access Time
    4ns
  • Data Rate
    166MHz