  • 72V265LA15PFGI
72V265LA15PFGI
advertisement
Manufacturer No:
72V265LA15PFGI
HK JDW NO:
668-72V265LA15PFGI
Package:
64-LQFP
Datasheet:
Description:
FIFO memory IC 72V Series 288K 16K x 18 10ns
Step5Bar-code shipping tag
72V265LA15PFGI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    64-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    72V
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Function
    Synchronous
  • Current - Supply (Max)
    55mA
  • Memory Size
    288K 16K x 18
  • Access Time
    10ns
  • Data Rate
    66.7MHz