  • 695D106X9006D2T
695D106X9006D2T
advertisement
Manufacturer No:
695D106X9006D2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-695D106X9006D2T
Package:
1810 (4724 Metric)
Datasheet:
695D106X9006D2T
Description:
10μF ±10% 8.5Ohm 2-Termination 0.0006mA Tape & Reel (TR) 1810 (4724 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
695D106X9006D2T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1810 (4724 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TANTAMOUNT®, 695D
  • Size / Dimension
    0.185Lx0.095W 4.70mmx2.41mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    6V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8.5Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6V
  • Leakage Current
    0.0006mA
  • Ripple Current
    100mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height
    1.27mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm
  • Length
    4.7mm
  • Width
    2.41mm