  • 660C30AED22
660C30AED22
advertisement
Manufacturer No:
660C30AED22
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-660C30AED22
Package:
Axial
Datasheet:
660C30AED22
Description:
Cera-Mite 660C 2200pF 30000V 30kV Ceramic Capacitor -20% +80% Z5U 1.457Diax0.748L 37.00mmx19.00mm -55°C~125°C High Voltage Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
660C30AED22
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Series
    Cera-Mite 660C
  • Size / Dimension
    1.457Diax0.748L 37.00mmx19.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    30000V 30kV
  • Capacitance
    2200pF
  • Dielectric
    Z5U
  • Lead Diameter
    810 μm
  • Lead Style
    Straight
  • Length
    18.9992mm