  • 63ZLH330MEFC10X23
63ZLH330MEFC10X23
advertisement
Manufacturer No:
63ZLH330MEFC10X23
HK JDW NO:
683-63ZLH330MEFC10X23
Datasheet:
63ZLH330MEFC10X23
Description:
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
63ZLH330MEFC10X23
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    ZLH
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    775.5mA
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Impedance
    69mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    775.5mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.41A @ 100kHz
  • Ripple Current (AC)
    1.87A
  • Diameter
    10mm
  • Height
    23mm
  • Height Seated (Max)
    0.984 25.00mm