5CGXFC3B6U19I7N
5CGXFC3B6U19I7N
386-5CGXFC3B6U19I7N
484-FBGA
1.9mm mm FPGAs Cyclone? V GX Series 484-FBGA 0.8mm mm 484
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
5CGXFC3B6U19I7N Overview
In the package 484-FBGA, this product is provided. FPGAs of this type consist of FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY components. A total of 208 I/Os allow data to be transferred in a more coherent manner. In order to construct a fundamental building block, 31500 logic elements/cells are required. An electrical supply voltage of 1.1V powers it. The Field Programmable Gate Arrays family of FPGAs includes this part. An FPGA module can be attached to a development board with a Surface Mount-pin. In order for it to operate, the supply voltage must be 1.07V~1.13V . FPGAs belonging to the Cyclone? V GX series are a type of FPGA that belong to the Cyclone? V GX series of FPGAs. Fpga chips is important to maintain the operating temperature wFpga chipshin the range of -40°C~100°C TJ when operating the machine. A device such as this one has 224 outputs built into it. There is an FPGA model contained in Tray in order to conserve space. In total, the terminations of this piece are 484. As far as the RAM bits are concerned, this device offers you a total of 1381376. If you are looking for related parts, you can use the base part number 5CGXFC3 as a starting point. 11900 LABs/CLBs are integrated into this FPGA. Power is provided by a 1.11.2/3.32.5V battery that is included with the device. It incorporates 31000 logic cells used for the building block.