  • 595D127X0010D8T
595D127X0010D8T
advertisement
Manufacturer No:
595D127X0010D8T
HK JDW NO:
874-595D127X0010D8T
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
595D127X0010D8T
Description:
120μF ±20% 140mOhm 2-Termination 0.012mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
595D127X0010D8T
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.169W 7.50mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    120μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    140mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.012mA
  • Ripple Current
    1040mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height
    2.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.5mm