  • 592D107X0010R2T15H
592D107X0010R2T15H
advertisement
Manufacturer No:
592D107X0010R2T15H
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-592D107X0010R2T15H
Package:
2824 (7260 Metric)
Description:
100μF ±20% 220mOhm 2-Termination 0.01mA Tape & Reel (TR) 2824 (7260 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
592D107X0010R2T15H
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2824 (7260 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    TANTAMOUNT®, 592D
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Conformal Coated
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Depth
    6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    220mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    830mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm