  • 510DX127M063CG2D
510DX127M063CG2D
advertisement
Manufacturer No:
510DX127M063CG2D
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-510DX127M063CG2D
Package:
Radial, Can
Datasheet:
510DX127M063CG2D
Description:
510DX 120μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
510DX127M063CG2D
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    510DX
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    120μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Height Seated (Max)
    0.846 21.50mm