  • 506WLSN6R00KT236T
506WLSN6R00KT236T
advertisement
Manufacturer No:
506WLSN6R00KT236T
HK JDW NO:
60-506WLSN6R00KT236T
Step5Bar-code shipping tag
506WLSN6R00KT236T
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.245Lx0.133W 6.22mmx3.38mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Construction
    Rugged
  • Current Rating
    236mA
  • Inductance
    6μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.8Ohm
  • Max DC Current
    236mA
  • Case/Size Code
    2513
  • Height
    2.972mm
  • Height Seated (Max)
    0.117 2.97mm