  • 506WLSM2R00KT277T
506WLSM2R00KT277T
advertisement
Manufacturer No:
506WLSM2R00KT277T
HK JDW NO:
60-506WLSM2R00KT277T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 11501
Step5Bar-code shipping tag
506WLSM2R00KT277T
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.127Lx0.080W 3.23mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
    Unshielded
  • Construction
    Rugged
  • Current Rating
    277mA
  • Inductance
    2μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.6Ohm
  • Max DC Current
    277mA
  • Case/Size Code
    1208
  • Height
    2.67mm
  • Height Seated (Max)
    0.105 2.67mm