  • 506WLSN3R30KT350T
506WLSN3R30KT350T
advertisement
Manufacturer No:
506WLSN3R30KT350T
HK JDW NO:
60-506WLSN3R30KT350T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 1140
Step5Bar-code shipping tag
506WLSN3R30KT350T
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.245Lx0.133W 6.22mmx3.38mm
  • Tolerance
    ±10%
    Unshielded
  • Depth
    3.38mm
  • Current Rating
    350mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.2Ohm
  • Max DC Current
    350mA
  • DC Current
    350mA
  • Height
    2.972mm
  • Height Seated (Max)
    0.117 2.97mm