  • 381LX562M063K452
381LX562M063K452
advertisement
Manufacturer No:
381LX562M063K452
HK JDW NO:
192-381LX562M063K452
Datasheet:
381LX562M063K452
Description:
CAP ALUM 5600UF 20% 63V SNAP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
381LX562M063K452
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Weight
    47.999995g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Resistance
    55mOhm
  • Capacitance
    5600μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    55mOhm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    1.78191mA
  • Ripple Current
    3.3A
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.3A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.8A @ 20kHz
  • Diameter
    30mm
  • Height
    45mm
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm