  • 381LQ271M350J032
381LQ271M350J032
advertisement
Manufacturer No:
381LQ271M350J032
HK JDW NO:
192-381LQ271M350J032
Datasheet:
381LQ271M350J032
Description:
CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
381LQ271M350J032
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
  • Weight
    28.349523g
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    270μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    740mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    1.1A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.1A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.54A @ 20kHz
  • Diameter
    25mm
  • Height Seated (Max)
    1.457 37.00mm
  • Length
    35mm