  • 30D277M063DH5A
30D277M063DH5A
advertisement
Manufacturer No:
30D277M063DH5A
HK JDW NO:
874-30D277M063DH5A
Datasheet:
30D277M063DH5A
Description:
30D 270μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.374Diax1.496L 9.50mmx38.00mm -40°C~105°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
30D277M063DH5A
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    30D
  • Size / Dimension
    0.374Diax1.496L 9.50mmx38.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    270μF
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Length
    37.9984mm