  • 3006W-1-503ZLF
3006W-1-503ZLF
advertisement
Manufacturer No:
3006W-1-503ZLF
HK JDW NO:
103-3006W-1-503ZLF
Description:
Through Hole 50kOhm, Cermet,
Step5Bar-code shipping tag
3006W-1-503ZLF
  • Resistance
    50kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power Rating
    750mW
  • Number of Turns
    15
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Weight
    1.133981g
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%