  • 299D107X0020FB1E3
299D107X0020FB1E3
advertisement
Manufacturer No:
299D107X0020FB1E3
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-299D107X0020FB1E3
Package:
Radial - 3 Leads
Datasheet:
299D107X0020FB1E3
Description:
100μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Bulk Radial - 3 Leads
Step5Bar-code shipping tag
299D107X0020FB1E3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial - 3 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    TANTALEX®, 299D
  • Size / Dimension
    0.360Lx0.360W 9.14mmx9.14mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Manufacturer Size Code
    F
  • Height Seated (Max)
    0.620 15.74mm