  • 199D336X9016D2B1
199D336X9016D2B1
advertisement
Manufacturer No:
199D336X9016D2B1
HK JDW NO:
874-199D336X9016D2B1
Package:
Radial
Datasheet:
199D336X9016D2B1
Description:
33μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 4μA Tape & Reel (TR) Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D336X9016D2B1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    4μA
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height
    14.16mm
  • Height Seated (Max)
    0.400 10.16mm
  • Length
    10.16mm