  • 199D335X9020B2B1
199D335X9020B2B1
advertisement
Manufacturer No:
199D335X9020B2B1
HK JDW NO:
874-199D335X9020B2B1
Package:
Radial
Datasheet:
199D335X9020B2B1
Description:
3.3μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min 800nA Tape & Reel (TR) Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D335X9020B2B1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    800nA
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height
    11.62mm
  • Height Seated (Max)
    0.300 7.62mm
  • Length
    7.62mm