  • 199D106X0025C6B1
199D106X0025C6B1
advertisement
Manufacturer No:
199D106X0025C6B1
HK JDW NO:
874-199D106X0025C6B1
Package:
Radial
Datasheet:
199D106X0025C6B1
Description:
10μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min 2.5μA Tape & Reel (TR) Radial
Step5Bar-code shipping tag
199D106X0025C6B1
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.217Dia 5.50mm
  • Tolerance
    ±20%
    Not Applicable
  • Termination
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    2.5μA
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height Seated (Max)
    0.458 11.64mm
  • Length
    7.62mm