  • 195D474X9025C2T
195D474X9025C2T
advertisement
Manufacturer No:
195D474X9025C2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-195D474X9025C2T
Package:
0905 (2114 Metric)
Datasheet:
195D474X9025C2T
Description:
0.47μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Polar 500nA Tape & Reel (TR) 0905 (2114 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
195D474X9025C2T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0905 (2114 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    TANTAMOUNT®, 195D
  • Size / Dimension
    0.087Lx0.045W 2.21mmx1.14mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    1.14mm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    500nA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Height
    1.14mm
  • Height Seated (Max)
    0.055 1.39mm
  • Length
    2.21mm
  • Width
    1.143mm