  • 195D225X0010S4T
195D225X0010S4T
advertisement
Manufacturer No:
195D225X0010S4T
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-195D225X0010S4T
Package:
1507 (3718 Metric)
Datasheet:
195D225X0010S4T
Description:
2.2μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Tape & Reel (TR) 1507 (3718 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
195D225X0010S4T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1507 (3718 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    TANTAMOUNT®, 195D
  • Size / Dimension
    0.143Lx0.072W 3.63mmx1.83mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Type
    Conformal Coated
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Manufacturer Size Code
    S
  • Height Seated (Max)
    0.056 1.42mm
  • Length
    3.6322mm
  • Width
    1.8288mm