  • 173D473X9035U
173D473X9035U
advertisement
Manufacturer No:
173D473X9035U
HK JDW NO:
874-173D473X9035U
Datasheet:
173D473X9035U
Description:
0.047μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Polar Tape & Box (TB) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D473X9035U
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.260L 2.41mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±10%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Manufacturer Size Code
    U
  • Length
    6.604mm