  • 173D156X0015WE3
173D156X0015WE3
advertisement
Manufacturer No:
173D156X0015WE3
HK JDW NO:
874-173D156X0015WE3
Datasheet:
173D156X0015WE3
Description:
15μF ±20% 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 1.5μA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D156X0015WE3
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
    Axial
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.180Diax0.345L 4.57mmx8.76mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Leakage Current
    1.5μA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Manufacturer Size Code
    W
  • Diameter
    4.572mm
  • Length
    8.76mm