  • 173D155X5035V
173D155X5035V
advertisement
Manufacturer No:
173D155X5035V
HK JDW NO:
874-173D155X5035V
Datasheet:
173D155X5035V
Description:
1.5μF ±5% 125°C-Max -55°C-Min Polar 500nA Tape & Box (TB) Axial
Step5Bar-code shipping tag
173D155X5035V
    11 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Diax0.290L 2.79mmx7.37mm
  • Tolerance
    ±5%
    Molded
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    1.5μF
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Leakage Current
    500nA
  • Dissipation Factor
    3 %
  • Manufacturer Size Code
    V
  • Length
    7.366mm