  • 152D107X9035S2BE3
152D107X9035S2BE3
advertisement
Manufacturer No:
152D107X9035S2BE3
HK JDW NO:
874-152D107X9035S2BE3
Datasheet:
152D107X9035S2BE3
Description:
100μF ±10% 2-Termination POLARIZED 0.03mA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
152D107X9035S2BE3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.351Diax0.786L 8.92mmx19.96mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    100μF
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    0.03mA