  • 150D684X9020A2TE3
150D684X9020A2TE3
advertisement
Manufacturer No:
150D684X9020A2TE3
HK JDW NO:
874-150D684X9020A2TE3
Datasheet:
150D684X9020A2TE3
Description:
0.68μF ±10% 85°C-Max -55°C-Min 500nA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D684X9020A2TE3
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
  • Tolerance
    ±10%
    Not Applicable
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    500nA
  • Dissipation Factor
    2 %
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm