  • 150D565X9035B2TE3
150D565X9035B2TE3
advertisement
Manufacturer No:
150D565X9035B2TE3
HK JDW NO:
874-150D565X9035B2TE3
Datasheet:
150D565X9035B2TE3
Description:
5.6μF ±10% 85°C-Max -55°C-Min Polar 1μA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D565X9035B2TE3
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    1μA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Diameter
    4.7mm
  • Length
    12.04mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.185Diax0.474L 4.70mmx12.04mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    5.6μF
  • Voltage - Rated DC
    35V