  • 150D474X0035A2T
150D474X0035A2T
advertisement
Manufacturer No:
150D474X0035A2T
HK JDW NO:
874-150D474X0035A2T
Datasheet:
150D474X0035A2T
Description:
0.47μF ±20% 85°C-Max -55°C-Min 500nA Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D474X0035A2T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.135Diax0.286L 3.43mmx7.26mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Dissipation Factor
    2 %
  • Diameter
    3.43mm
  • Length
    7.26mm