  • 150D156X9035R2B
150D156X9035R2B
advertisement
Manufacturer No:
150D156X9035R2B
HK JDW NO:
874-150D156X9035R2B
Datasheet:
150D156X9035R2B
Description:
15μF ±10% 85°C-Max -55°C-Min 3μA Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
150D156X9035R2B
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 125°C
  • Leakage Current
    3μA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Manufacturer Size Code
    R
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm