  • 10AX032H2F35E2SG
10AX032H2F35E2SG
advertisement
Manufacturer No:
10AX032H2F35E2SG
HK JDW NO:
386-10AX032H2F35E2SG
Package:
1152-BBGA, FCBGA
Datasheet:
10AX032H2F35E2SG
Description:
3.5mm mm FPGAs Arria 10 GX Series 1152-BBGA, FCBGA 1mm mm
Purchasing and Inquiry
10AX032H2F35E2SG Overview
A 1152-BBGA, FCBGA package is provided with this component. A FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY-based FPGA is one of these types. A total of 384 I/Os allow data to be transferred in a more coherent manner. Logic blocks consist of 320000 logic elements/cells. Supply voltage is 0.9V volts. Field Programmable Gate Arrays family FPGA part. Surface Mount-connectors can be used to attach this FPGA module to the development board. In order for it to operate, the supply voltage must be 0.87V~0.98V . The Arria 10 GX series FPGA is a type of FPGA that belongs to the Arria 10 GX family of FPGAs. While operating, the operating temperature should be kept within a range of 0°C~100°C TJ. A device such as this one has 384 outputs built into it. Fpga chips is designed to maximiTraye space efficiency by containing the FPGA model in Tray. The RAM bits that this device offer is 21040128. This FPGA is built as an array of 119900 LABs/CLBs. In order for fpga electronics to work, fpga electronics requires a 0.9V power supply.
10AX032H2F35E2SG Features
384 I/Os
Up to 21040128 RAM bits
10AX032H2F35E2SG Applications
There are a lot of Intel 10AX032H2F35E2SG FPGAs applications.
  • Automation
  • Industrial,Medical and Scientific Instruments
  • Video & Image Processing
  • Security systems
  • Industrial Ethernet
  • Artificial intelligence (AI)
  • Distributed Monetary Systems
  • Image processing
  • Random logic
  • Server Applications
Step5Bar-code shipping tag
10AX032H2F35E2SG
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    1152-BBGA, FCBGA
  • Operating Temperature
    0°C~100°C TJ
  • Voltage - Supply
    0.87V~0.98V
  • Supply Voltage
    0.9V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B1152
  • Number of Outputs
    384
  • Power Supplies
    0.9V
  • Number of I/O
    384
  • Number of Logic Elements/Cells
    320000
  • Total RAM Bits
  • Number of LABs/CLBs
    119900
  • Height Seated (Max)
    3.5mm
  • Length
    35mm
  • Width
    35mm